Poklicno usmerjanje

Učence seznanimo s srednješolskimi programi, postopki vpisa in štipendijami. Celo leto jim svetujemo in jim posredujemo gradiva (nivo in smer izobraževanja, poklicni interesi, informacije o trgu dela, udeležba Kariernega sejma, …)

Sproti jih obveščamo o novostih, povezanimi s srednjimi šolami.

Devetošolci imajo možnost testiranja s pomočjo interaktivnega računalniškega programa Kam in Kako.

V mesecih od oktobra do decembra z učenci, katerih starši soglašajo s tem, izpolnjujemo eVprašalnik o poklicni poti.

Razpis za vpis je v elektronski obliki. Ko je objavljen na strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, ga v šoli skupaj pregledamo.

V mesecu januarju organiziramo roditeljski sestanek za starše, kjer jih podrobneje seznanimo z vpisnimi postopki in roki za prijavo, s pomembnimi datumi in drugimi informacijami povezanimi z vpisom v srednjo šolo.

Vsi učenci, ki zaključujejo osnovnošolsko obveznost, se udeležijo informativnega dneva.

Skupaj v šoli izpolnimo Prijavo za vpis. Do konca možnosti prenosa prijav poteka individualno svetovanje o morebitni spremembi želenega programa.

KJE DOBITE DODATNE INFORMACIJE?