V tednu od 17. do 21. januarja 2022 smo na OŠ Velika Dolina obeležili Teden pisanja z roko. To je vseslovenski projekt, ki ga že sedmo leto zapored izvaja Društvo Radi pišemo z roko. Namen je ozaveščati splošno in strokovno javnost o pomenu ohranjanja pisanja z roko, kar je še posebej pomembno v času, ko je digitalno pisanje preplavilo pisno sporazumevanje in ko je branje z ekranov pogosto naša prevladujoča dnevna aktivnost. Pri različnih aktivnostih smo sodelovali otroci vrtca, šole in zaposleni. Pri pouku smo se pogovarjali o prednostih pisanja z roko, spodbujali čitljivo in tekoče pisanje, še posebej pisano pisavo. V šolski avli smo ustvarili drevo, ki smo ga okrasili vsak s svojim listkom. Mlajši otroci so se na listek podpisali, starejši pa so nanj napisali poved »To je moja pisava, je izvirna in neponovljiva.« Na drevesu je bil vsak dan kakšen listek več in do konca tedna je naše drevo popolnoma ozelenelo. Poleg drevesa pa smo delavci šole za učence pripravili igro ugibanja. Vsak od nas je na list napisal lepo misel, učenci pa so pod njo pripisali ime učitelja, kateremu po njihovem mnenju pripada ta pisava.