V ponedeljek, 13. septembra, smo imeli na Osnovni šoli Velika Dolina tehniški dan o varnosti na internetu. Delavnice na to temo so imeli učenci od 6. do 9. razreda, katerim sta izvajalki iz Točke osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje (Safe.si)
Eva Koprivec in Tjaša Jerman Kuželički predstavili varovanje zasebnosti in uporabo družabnih omrežij ter spletno nasilje in ustrahovanje. Učenci so bili na delavnicah aktivni, saj so pripovedovali o svojih izkušnjah, dobili so informacije o tem, kako ustvariti varno geslo za spletne profile in se postavljali v različne vloge internetnih uporabnikov. Ogledali so si več zanimivih in poučnih filmčkov ter tehniški dan sklenili z izdelavo plakatov in pravil o varni rabi interneta.
Eva Koprivec je bila eno šolsko uro tudi v 3. razredu, kjer je učencem predavala o tem, naj ne bodo ovčke na internetu. Z zanimanjem so ji prisluhnili in tudi oni bili tovrstne vsebine zelo veseli.

Nataša Jenuš