Že v samem začetku je bila beseda … in po njej je vse nastalo …
V četrtek, 7. 2. 2019, smo na naši šoli s kulturno prireditvijo počastili Prešernov dan. Po odpeti državni himni so v središče šolske prireditve stopile besede in spregovorile o sebi. Učenci vseh razredov so se predstavili s slogani, ki so jih kot celoto najbolje predstavili. Povezovalca kulturnega dogodka, sedmošolca Lana Hribar in Fabijan Barkovič, sta spretno vodila skrbno pripravljen kulturni program in razmišljala o besedah. To refleksijo so obogatili učenci s svojimi nastopi – učenci vsakega razreda posebej so namreč pripravili in izvedli kulturne drobce, ki so v četrtkovem dopoldnevu sestavili mozaik kulture. Kulturni praznik smo tako obeležili s petjem, plesom, nastopom mažoretk, igranjem na glasbila, dramatizacijo in recitacijo ter jo zaokrožili z razmislekom o pomenu čudežnih besed, ki znajo potolažiti, opogumiti in razveseliti.