Jedilnik

DATUM MALICA KOSILO

6. 3.

PON

sirova štručka (mlečni proizvod, gluten, sojin proizvod), benko (sojin lecitin), hruška zelenjavna juha z zakuho (gluten), pleskavica, pečen krompir, motovilec v solati, ajvar

7. 3.

TOR

ribji namaz (ribe, mlečni proizvod), rženi kruh (gluten), čaj, jabolko SŠSZ: lešniki, orehi krompirjev golaž s teletino (gluten), prosen narastek (gluten, jajce, mleko), črni kruh (gluten)

8. 3.

SRE

poli salama, koruzni kruh (gluten), sveža rdeča paprika, sadni čaj gobova juha (gluten, mlečni proizvod), svinjska pečenka, riži biži, rdeča pesa v solati

9. 3.

ČET

polnozrnata štručka (gluten, sojin proizvod), sirni namaz mu (mlečni proizvod, mleko), čaj z limono, jabolko puranji zrezek v zelenjavni omaki, valvice testenine (gluten, jajca), zelena solata s koruzo, 100 % sadni sok

10. 3.

PET

viki krema (mlečni proizvod, sojin proizvod), beli kruh (gluten), čaj, grozdje sojini polpeti (soja, gluten), pire krompir (mleko, mlečni proizvod), špinača (gluten, mleko, mlečni proizvod)

13. 3.

PON

makova pletenička (gluten, sojin proizvod, mleko), mleko, pomaranča segedin golaž (gluten), polenta, vanilijev puding (mleko)

14. 3.

TOR

pšenični zdrob s čokoladnim posipom (gluten, mleko), jabolko

SŠSZ: lešniki, orehi

zelenjavna juha, pečen piščanec, mlinci (gluten, jajca), rdeča pesa v solati

15. 3.

SRE

bio ovseni mešani kruh (gluten), pizza šunka, kisle kumarice, čaj                                                                                    cvetačna juha (gluten, mlečni proizvod), zrezek iz svinjske ribice v naravni omaki, krompir v kosih s peteršiljem, zelena solata s koruzo

16. 3.

ČET

kosmiči s pšenično klico (gluten), mleko, banana brokolijeva juha (gluten, mlečni proizvod), makaronovo meso (gluten), motovilec v solati, 100 % sadni sok

17. 3.

PET

telečje hrenovke (listna zelena, gorčično seme), polnozrnata kajzerica (gluten, sojin proizvod), priloga ajvar, sadni čaj porova juha (gluten, mlečni proizvod), rižota s somom, kristalka v solati

Učenci imajo vsak dan čez cel dan na voljo manj sladkan čaj ali vodo. V primeru, da določeno živilo ne bi bilo pravočasno dostavljeno, si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika!

JEDILNIK VRTEC

DATUM ZAJTRK DOPOLDANSKA MALICA KOSILO POPOLDANSKA MALICA

6. 3.

PON

sirova štručka (mlečni proizvod, gluten, sojin proizvod), benko (sojin lecitin) hruška zelenjavna juha z zakuho (gluten), pleskavica, pečen krompir, motovilec v solati, ajvar grozdje, pisan kruh (gluten)

7. 3.

TOR

ribji namaz (ribe, mlečni proizvod), rženi kruh (gluten), čaj jabolko krompirjev golaž s teletino (gluten), prosen narastek (gluten, jajce, mleko), črni kruh (gluten) korenček, zmesni kruh (gluten)

8. 3.

SRE

poli salama, koruzni kruh (gluten), sveža rdeča paprika, sadni čaj ananas gobova juha (gluten, mlečni proizvod), svinjska pečenka, riži biži, rdeča pesa v solati mešano sadje

9. 3.

ČET

polnozrnata štručka (gluten, sojin proizvod), sirni namaz mu (mlečni proizvod, mleko), čaj z limono jabolko puranji zrezek v zelenjavni omaki, valvice testenine (gluten, jajca), zelena solata s koruzo, 100 % sadni sok kivi, črni kruh (gluten)

10. 3.

PET

viki krema (mlečni proizvod, sojin proizvod), beli kruh (gluten), čaj grozdje sojini polpeti (soja, gluten), pire krompir (mleko, mlečni proizvod), špinača (gluten, mleko, mlečni proizvod) jabolko, graham žemlja (gluten, soja)

13. 3.

PON

makova pletenička (gluten, sojin proizvod, mleko), mleko pomaranča segedin golaž (gluten), polenta, vanilijev puding (mleko) sir v rezinah (mlečni proizvod), hruška

14. 3.

TOR

pšenični zdrob s čokoladnim posipom (gluten, mleko) jabolko zelenjavna juha, pečen piščanec, mlinci (gluten, jajca), rdeča pesa v solati mešano sadje, polnozrnati grisini (gluten, mlečni proizvod)

15. 3.

SRE

bio ovseni mešani kruh (gluten), pizza šunka, kisle kumarice, čaj                                                                                     hruška cvetačna juha (gluten, mlečni proizvod), zrezek iz svinjske ribice v naravni omaki, krompir v kosih s peteršiljem, zelena solata s koruzo korenček, Mojčino črno pecivo (gluten)

16. 3.

ČET

kosmiči s pšenično klico (gluten), mleko banana brokolijeva juha (gluten, mlečni proizvod), makaronovo meso (gluten), motovilec v solati, 100 % sadni sok kivi, albertovi keksi (gluten, mlečni proizvod)

17. 3.

PET

telečje hrenovke (listna zelena, gorčično seme), polnozrnata kajzerica (gluten, sojin proizvod), priloga ajvar, sadni čaj jabolko porova juha (gluten, mlečni proizvod), rižota s somom, kristalka v solati mozzarela (mlečni proizvod), rženi kruh (gluten, mleko, soja)

Otroci imajo vsak dan čez cel dan na voljo manj sladkan čaj ali vodo. V primeru, da določeno živilo ne bi bilo pravočasno do  stavljeno, si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika!

rdeče – alergeni

modro – lokalno pridelano