Jedilnik

JEDILNIK VRTEC

DATUM ZAJTRK DOPOLDANSKA MALICA KOSILO POPOLDANSKA MALICA
7. 8. ribji namaz (ribe, sojin proizvod), ovseni kruh (gluten), manj sladek čaj jabolko zdrobova juha (gluten), sirovi tortelini v omaki iz mletega mesa (gluten, mlečni proizvod, soja, jajca, žveplov dioksid), kumarice v solati baby piškoti (gluten, jajca), lubenica
8. 8. sadni jogurt (mlečni proizvod, gluten), pletenička (gluten, soja) marelice puranji zrezek v smetanovi omaki (gluten, mlečni proizvod), kruhovi cmoki (gluten, mlečni proizvod, jajca, listna zelena, mleko), zelena solata s koruzo mešano sadje
9. 8. piščančja prsa, svež paradižnik, bio pirin mešani kruh (gluten), manj sladek sok breskve boranja s stročjim fižolom (gluten), skutin štrukelj z drobtinami (mlečni proizvod, jajca, gluten), bio pirin mešani kruh (gluten) makova štručka (gluten, mleko, soja), hruška
10. 8. mlečni bio riž s čokoladnim posipom (mleko) banana pečen oslič (ribe), pražen krompir, paradižnikova solata, sladoled (mleko, mlečni proizvod, gluten, sojin proizvod, lešniki) melona, Kekčevo črno pecivo (gluten)
11. 8. piščančje hrenovke, ajvar, črni kruh (gluten), čaj mešano sadje svinjska pečenka, mlinci (gluten, jajca), pečene bučke, rdeča pesa v solati mešano sadje, grisini (gluten, mlečni proizvod)
14. 8. pašteta (mlečni proizvod, sojin proizvod), sveža paprika, rženi kruh (gluten), manj sladek čaj melona mesne kroglice v paradižnikovi omaki (gluten), pire krompir (mleko, mlečni proizvod), zelena solata, 100% naravni sok navadni jogurt (mlečni proizvod), kifeljček (gluten, sojin proizvod, mleko)
16. 8. polenta, mleko jabolka telečja obara s cmočki in zelenjavo (gluten, jajca), praženec (gluten, jajca, mleko), črni kruh (gluten), kompot mešano sadje, Mojčino črno pecivo (gluten)
17. 8. maslo (mlečni proizvod), med, bio ovseni mešani kruh (gluten), manj sladek čaj hruška piščančji zrezek v zelenjavni omaki (gluten), polnozrnati polžki (gluten), paradižnikova solata EGO sadni jogurt (mlečni proizvod, gluten), koruzna žemlja (gluten)
18. 8. poli salama, sir (mlečni proizvod),  svež paradižnik, črni kruh (gluten), manj sladek čaj lubenica enolončnica z mletim mesom in zelenjavo (gluten), rižev narastek (jajca, mleko), črni kruh (gluten) mešano sadje, sirova štručka (gluten, mlečni proizvod, soja)

Otroci imajo vsak dan čez cel dan na voljo manj sladkan čaj ali vodo. V primeru, da določeno živilo ne bi bilo pravočasno dostavljeno, si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika!

modro – lokalno pridelano     rdeče – alergeni     zeleno – bio živila

DATUM ZAJTRK DOPOLDANSKA MALICA KOSILO POPOLDANSKA MALICA
21. 8. piščančja salama, svež paradižnik, zmesni kruh (gluten), manj sladek sok mešano sadje fižolova enolončnica brez mesa (gluten, jajca), zmesni kruh (gluten), kremna rezina (gluten, soja, mleko) navadni jogurt (mlečni proizvod), ovsena štručka (gluten, mleko, sojin proizvod)
22. 8. kosmiči s pšenično klico (gluten), mleko banana zelenjavna juha (gluten, jajca), pleskavica, pečen krompir, sestavljena solata (paradižnik, paprika) sir (mlečni proizvod), rdeča paprika, koruzni kruh (gluten)