Tik pred jesenskimi počitnicami je bil na naši šoli prav poseben četrtek. Po pouku smo učenci nižje stopnje pohiteli domov, spakirali pižame, spalne vreče, odeje, blazine, zobne ščetke in strašne maske, se najedli, umili in pozornost usmerili na uro. Nestrpno smo pričakovali, da bo pokazala nekaj minut do štirih. Takrat smo skočili v avto in starši so nas odpeljali nazaj v šolo. Upamo si trditi, da se tako polni pričakovanja še nikoli nismo vozili do naše šole na vrhu hribčka. Starši so nas hiteli poljubljati in nas opominjali na vso prtljago, mi pa smo se zapodili v garderobo in k nasmejanim učiteljicam, ki tisti dan prav nič niso skrivale, da se pod črnimi klobuki počutijo prav domače. Kmalu po prihodu v šolo smo se razdelili v skupine. Prvošolčki smo izdelovali lučke, drugo- in tretješolci smo rezali buče, četrtošolci pa smo ob pomoči petošolcev, ki obiskujejo kuharski krožek pripravljali slastne prigrizke za večerjo. Po delavnicah smo se okrepčali s sadno malico, se toplo oblekli in se odpravili na nočni pohod z lučkami po Veliki Dolini. Peli smo tako glasno, da ste nas zagotovo slišali še v sosednje kraje. Na poti smo bili deležni še presenečenja – pogostitve s sladkimi bombončki in lizikami. Po pohodu nas je čakala prav posebna večerja – pice s pajkovimi mrežami, hrenovke v testu, ki so bile malo preveč podobne zvitim prstom, pa še vaflji in piškoti s prav posebno strašljivo dekoracijo ter sladek punč z očesnimi zrkli. Večerja nam je dala ravno pravšnjo količino nove energije, ki smo jo, zamaskirani v strašne čarovnice in pošasti, sprostili na plesu v šolski avli. Med našo zabavo so učiteljice že spremenile šolsko telovadnico v veliko skupno spalnico. Umili smo zobke, oblekli pižame in postlali svoje postelje na mehkih telovadnih blazinah in ležalnikih. Po pravljici o buči velikanki se nam še nič ni spalo, saj smo tako uživali v dogodivščini, a nas je spanec kaj kmalu premagal in polni vtisov smo se skupaj zbudili v novo jutro. Po pospravljanju postelj, preoblačenju in umivanju smo se najedli in pričeli nov dan. Starejši otroci smo pričakali sošolce in pričeli s poukom, učenci prve triade pa smo se z avtobusom odpeljali v Brežice, kjer smo si ogledali razstavo malih živali. Po končanem pouku smo se še poveselili v oddelku razširjenega programa in polni vtisov odšli domov na zaslužene počitnice.

Dostopnost