Prvi teden v oktobru je bil na naši šoli prav poseben. Obeležili smo namreč Teden otroka®. Pod sloganom SKUPAJ SE IMAMO DOBRO smo ustvarjali, se družili, gibali in ozaveščali o pomenu prijateljstva in kakovostno preživetega skupnega časa. Teden smo skupaj pričeli v šolski avli, kjer smo po nagovoru prisluhnili pesmi Skp se mava dobr, ki jo je za letošnji Teden otroka® posnel raper Nipke. V ponedeljek je učence od 1. do 4. razreda obiskala Vilinka Alenčica in nam preko zgodb predala pomembna sporočila o naših vrednotah. V torek so se učenci od 5. do 9. razreda s pomočjo Safe.si učili o tem, da moramo biti tudi na spletu prijazni drug do drugega. Skupaj pa smo preživeli tudi četrtkov športni dan, ko smo glasno navijali za svoje prijatelje na šolskem krosu in se podružili na pohodu po okoliških krajih. Tekom tedna smo več časa namenili tudi igri, na razredni stopnji izvedli dan posebnih frizur, v sklopu razširjenega programa smo priredili kino in si pripravili pokovko, petošolci so se za en dan prelevili v znanstvenike in izvajali različne poskuse, najstarejši učenci pa so bili nekajkrat brez domače naloge. V vseh oddelkih smo iz papirja izrezali naše dlani in nanje zapisali ali narisali, kaj najraje počnemo skupaj. Z dlanmi smo nato okrasili skupne prostore v šoli. Kuharice so nas vse dni razvajale z našimi najljubšimi malicami. Poskrbeli pa smo tudi za okolje in uspešno izvedli še eno zbiralno akcijo starega papirja. Tudi v našem vrtcu so obeležili Teden otroka®. Imeli so kino dopoldan, kostanjev piknik ter obiskali šolsko in potujočo knjižnico. Zajčki so uspešno odtekli jesenski kros, pekli palačinke in šli v gozd, skupina Pikapolonic pa je Ribice povabila na sladkanje s čokoladnimi kroglicami.

Vse utrinke smo zbrali v spodnjih galerijah.

OBISK VILINKE ALENČICE

PEKA PALAČINK V 3. RAZREDU

ŠPORTNI DAN

VRTEC

OSTALE SLIKE

Dostopnost