Spoštovani starši,

Občina Brežice že 15. leto po vrsti sodeluje v mednarodnem projektu Evropski teden mobilnosti, ki tradicionalno poteka med 16. in 22. septembrom. Tudi letos pripravljajo pester program aktivnosti, namenjen občanom vseh starosti. Preko vseh aktivnosti želijo ozaveščati širšo javnost o pomenu trajnostne mobilnosti, ki pripomore k boljšemu počutju in čistejšemu okolju.

Povezava: https://www.brezice.si/sl/novice/2022090109574138/evropski-teden-mobilnosti-2022

K projektu se vključujeta tudi naš vrtec  (Aktivno v vrtec z Belim Zajčkom) in šola (Aktivno v šolo s Kokoško Rozi).

Starše vabimo, da otroke spodbudite k trajnostnemu načinu prihoda v šolo in vrtec, če le lahko. Dovolj je že, če učenec ali otrok iz vrtca npr. prepešači le del poti.

Na ravni šole in vrtca bomo od 19. do 23. septembra »tekmovali« in vsako jutro zabeležili, koliko učencev in otrok  je v šolo prispelo na trajnostni način:

• peš
  • s kolesom
  • skirojem
  • z avtobusom
  • s šolskim kombijem

Ob zaključku akcije bomo razglasili, kateri razred je najbolj trajnostno naravnan.

Otroci iz vrtca pa bodo poskušali očistiti trebušček Belega zajčka.

V kolikor boste pri projektu sodelovali, vas prosimo, da upoštevate pravila varnosti v prometu (hoja, parkiranje) in se o tem tudi vi pogovorite z vašim otrokom.