Na Osnovni šoli Velika Dolina se zavedamo, kako pomembno je pomagati ljudem v stiski, zato smo organizirali humanitarno akcijo za begunce iz Ukrajine. Akcijo so načrtovali in pripravili učenci naše šole. V šolski avli so pripravljene škatle, v katere lahko prinesete:

  • sanitetni material in pripomočke za osebno higieno (kompleti za prvo pomoč, pralni prašek, univerzalna čistila, mila in šamponi za osebno nego, zobne paste, ščetke, higienski vložki, robčki, vlažilni robčki, plenice, …),
  • suho in dobro zapakirano hrano, ki ne potrebuje hlajenja in ima daljši rok trajanja (voda v plastenkah, moka, testenine, mleko, olje, otroška hrana, konzerve, pašteta, tuna, …),
  • odeje in spalne vreče (stvari naj bodo v brezhibnem stanju).
  • OBLAČIL NE ZBIRAMO.

Akcija bo potekala do četrtka, 31. 3. 2022. Nato bomo stvari predali organizaciji, ki jih bo dostavila v prave roke.
V znak podpore ljudem v stiski boste tudi na nekaterih oknih naše šole zasledili barve ukrajinske zastave. Zavedamo se, da lahko novice o dogajanju v vas in otrocih zbujajo strah, negotovost, žalost in jezo, zato dodajamo povezavo, na kateri so predstavljena UNICEF-ova priporočila in nasveti, kako se z otroki pogovarjati o vojni: https://www.unicef.si/novice/14416/kako-se-z-otroki-pogovarjati-o-konfliktih-in-vojni-8-nasvetov-za-podporo-in-tolazbo-vasih-otrok.
Hvala, da boste po svojih zmožnostih prispevali za dober namen.

Dostopnost