Ponovno smo se pridružili Slovenski karitas, ki že od šolskega leta 2010/2011 vodi projekt »Tek podnebne solidarnosti«, v okviru katerega otroci  tečejo v solidarnosti do ljudi v revnejših državah, predvsem v Afriki, ki jih posledice podnebnih sprememb najbolj prizadenejo.

Kot pravijo na Slovenski karitas, želijo v šolskem letu 2020/2021 s pretečenimi kilometri otrok zgraditi že deseti »Krog solidarnosti okoli planeta Zemlje« (en krog okoli ekvatorja meri 40.075 km, za 10 krogov je potrebno skupaj preteči 400.750 km).

Učenci naše šole so tekli z namenom preprečevanja naravnih katastrof, za ohranjanje naravnega, čistega okolja, za pomoč otrokom v afriki, ki so v različnih stiskah, ki so revni, lačni, ki ne morejo obiskovati šol, za pomoč živalim v Afriki …

Sodelovalo je 108 učencev naše šole, ki so skupno pretekli 367,13 km. Učenci so tekli z velikim veseljem. Nekateri so dejali, da bi lahko še kar tekli in tekli … Bravo!

Dostopnost