Na OŠ Velika Dolina smo se v petek, 18. 11. 2016, začeli s polno paro pripravljati na adventni čas, ki je že skoraj pred vrati. Učenci od 1. do 9. razreda so imeli delavnice, na katerih so pod vodstvom mentorjev ustvarjali božične izdelke, ki jih bodo starši in ostali obiskovalci lahko kupili na adventnem sejmu, ki bo v četrtek, 24. 11. 2016, ob 17.00 v telovadnici naše šole.

Delavnice so bile zabavne in ustvarjalne, učenci so se v delavnice razporedili sami. Tako je vsak lahko izdeloval tisto, kar mu je najbolj všeč. Izdelki, ki so nastali, so lični in aktualni v tem času: adventni venčki, sveče iz gela, božički iz različnih materialov, piškoti, angelčki iz papirja, okraski iz vrvi in voska, snežaki iz lesa … Kako je potekalo delo in nekaj izdelkov si lahko ogledate v foto galeriji. V živo pa lahko izdelke vidite  na adventnem sejmu.
Veseli bomo, če se nam boste pridružili na že prej omenjeni prireditvi, kjer bomo med drugim tudi sprejeli prvošolce v šolsko skupnost.
Zapisala in foto: Mojca Bregar Goričar