V torek, 25. 10. 2016, smo se vsi učenci in učenke osnovne šole OŠ Velika Dolina odpravili na jesenski pohod. Bil je odličen dan za pohod, ker so bile temperature zraka ravno pravšnje, da nam ni bilo vroče, zeblo pa nas tudi ni.  Hodili smo vsi, le dolžina pohoda je bila za različne starosti učencev različna. Učenci od 6. do 9. razreda smo opravili seveda najdaljšo pot, kot se za najstarejšo skupino tudi spodobi. Pol ure po začetku pohoda smo se ustavili in malo postali, nato pa se spet odpravili na pot. Po dolgi poti smo prispeli do lovske koče, kjer smo imeli počitek, ki je trajal 25 minut. Pomalicali smo in se posladkali s sadjem. Polni energije smo odšli naprej. Med potjo smo videli majhne konje. Veliko učencev in učenk je takoj steklo k ograji in jih z ljubeznijo začeli božati. V šolo smo prišli približno ob 11.45. N šolskema igrišču  smo se z užitkom usedli ali ulegli.

Žiga Klopčič in David Kos (Mladi novinarji, izbirni predmet šolsko novinarstvo)