V tednu otroka smo se učenci od 6. do 9. razreda odpravili na Ljubljansko barje. V četrtek, 6. 10. 2016, smo se zgodaj zjutraj z avtobusom odpeljali proti Ljubljani, kjer se nam je pridružila vodička.

Med vožnjo na Ig smo skozi okno opazovali obrobje barja, vodička pa nam je pripovedovala o značilnostih mokrišč, o vplivih človeka in narave ter o težavah, s katerimi se tukaj srečujejo. Povedala nam je tudi legendo o Mokrecu in Krimu. Sledil je ogled razstave z naslovom Koliščarji z Velikega jezera. Spoznali smo življenje koliščarjev (oblačila, delo, prehranjevanje, način gradnje hiš …), ki so nekoč prebivali na Ljubljanskem barju. Pot nas je nato vodila do barjanskih oken – izvirov na barju. Sprehodili smo se po šotnih tleh, si ogledali kmetijske površine in spoznali živalske in rastlinske vrste, ki tu živijo. Dan smo zaključili v majhnem kraju Jezeru s kratkim pohodom do cerkve svetega Lovrenca in malico pri Jezeru. Skozi Črno vas, kjer smo si ogledali Plečnikovo cerkev sv. Mihaela, smo se odpravili proti domu.

Zelo smo uživali in upamo, da se bomo takih ekskurzij lahko še kdaj udeležili.

Mladi novinarji (izbirni predmet šolsko novinarstvo)