12. oktobra 2016 smo učenci od 6. do 9. razreda imeli naravoslovni dan. Zjutraj smo se z avtobusom odpravili na Ponikve do križišča pod sv. Jakobom.

Nato smo se peš odpravili do cerkvice, kjer smo pomalicali in dobili navodila za delo. Po skupinah smo se podali na pot. Hodili smo po začrtani poti (po Ponikvah, Brezju ter Veliki Dolini), na označenih postojankah pa smo reševali naloge. Na voljo smo imeli dve uri in dvajset minut. Pot je bila kar dolga in nekaterim skupinam je orientacija po zemljevidu in v naravi povzročila kar nekaj preglavic. Ko smo prišli do cilja, na igrišče pri naši šoli, smo učitelju Dragu Ivanšku oddali rešene naloge. Za zaključek naravoslovnega dneva so nam uslužbenci Komunale Brežice predstavili njihov delovni dan ter delovna vozila.

Dan je bil uspešen. Kljub hladnemu jesenskemu vremenu smo se imeli lepo in poučno.

Mladi novinarji (izbirni predmet šolsko novinarstvo)